METAMORFOZA: Decoupage na mydełku

Dzisiaj kolejny wpis z cyklu Metamorfozy. Tym razem pokażę jak zwykłą kostkę mydła przemienić w urocze mydełko zdobione w technice decoupage. Pomysł wziął się stąd, że na szybko potrzebowałam drobny prezent dla koleżanki. Wiedziałam, że uwielbia ona różane motywy. A że pod ręką miałam akurat kostkę mydła, postanowiłam w końcu wykonać decoupage na tej nietypowej powierzchni. Sama byłam ciekawa jak uda mi się ta metamorfoza. I przyznam, że jestem z niej całkiem zadowolona 🙂 Zobaczcie krok po kroku jak wykonać decoupage na mydełku.

IMG_6422

Przygotowałam kostkę mydła oraz serwetkę z wybranym motywem. Akurat na moim mydełku nie było żadnego napisu, ale jeśli na Waszym będzie, to łatwo go usunąć delikatnym papierem ściernym. Jeśli pozostaną brzydkie rysy po papierze, wystarczy przetrzeć mydełko wilgotną szmatką.

IMG_6426

Z serwetki należy wyciąć wybrany motyw, następnie rozdzielić warstwy serwetki.

IMG_6428

Następnie posmarowałam mydełko klejem do decoupage. Należy przy tym pamiętać, by powierzchnia smarowania nie była zbyt duża, ponieważ w tym miejscu mydło nie będzie się pienić.

IMG_6430

Na posmarowaną klejem powierzchnię położyłam motyw z serwetki.

IMG_6433

Po czym od góry posmarowałam klejem do decoupage, szczególną uwagę zwracając na krawędzie serwetki. Ponieważ używałam kleju i lakieru w jednym, nie lakierowałam dodatkowo mydełka.

IMG_6436

Pozostawiłam do wyschnięcia. I oto mydełko gotowe. Teraz wystarczy je tylko ładnie zapakować i prezent gotowy. Do pakowania wykorzystałam celofan oraz atłasową tasiemkę.

IMG_6481

IMG_6487

IMG_6490

Bez nazwy

Potrzebne materiały:

1. Mydełko,

2. Serwetka (2113),

3. Papier ścierny w arkuszu,

4. Klej i lakier do decoupage,

5. Tasiemka atłasowa.

Opinii: 4 dla “METAMORFOZA: Decoupage na mydełku

  1. Bardzo dziękuję 🙂 Zachęcam do wykonania decoupage’u na mydełku – nie jest to trudne, a daje piękny efekt 🙂

  2. Mydełko można wykorzystać do celów dekoracyjnych w łazience. A jeśli chodzi o mycie – mydełko pieni się tam, gdzie nie jest pokryte lakierem. Jeśli korzystamy z nietoksycznego wodoodpornego kleju do decoupage to mydełko można zamoczyć 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *