Jak działa okrągły dziurkacz Marthy Stewart

Chyba każda miłośniczka scrapbookingu przynajmniej słyszała o produktach Marthy Stewart. Są one obiektem pożądania wielu z nas, nie tylko ze względu na wysoką jakość, ale również na bardzo wygodne rozwiązania, które niezwykle ułatwiają pracę. A do tego gwarantują przepiękny efekt.

Jednym z takich narzędzi jest okrągły dziurkacz, który wycina ozdobne brzegi w kształcie koła. Tak stworzone elementy, które wyglądem przypominają serwetki lub ramki są idealne do zdobienia albumów, ale również tworzenia papierowych dekoracji. Dlatego dzisiaj chcę Wam pokazać możliwości tego dziurkacza oraz sposób zastosowania na przykładzie filmu instruktażowego Marthy Stewart.

2

Cechy okrągłego dziurkacza:

 • można wykonać okrągłą dekorację o średnicy 16-30,5 cm,
 • potrzebny jest zestaw startowy z bazą dziurkacza,
 • można do niego dokupować wkłady z wybranym wzorem.

 

 1. Dziurkacz składa się z bazy (podstawa z szyną, przesuwna taca i pokrętło) oraz z wkładu z wybranym wzorem.
 2. Wkład zawiera metalowe ostrze, które należy umieścić na przesuwnej tacy. By to zrobić trzeba pociągnąć uchwyt zwalniający i umieścić ostrze w odpowiednim miejscu.
 3. By rozpocząć pracę należy ustawić pokrętło rozmiaru, a następnie odpowiednio ustawić przesuwną tacę. Pomaga w tym skala zamieszczona na dziurkaczu.
 4. Teraz tylko wystarczy nałożyć na bazę arkusz papieru, tak by miejsce pokrętła przypadało na środek kartki.
 5. Na kartkę nakładamy pokrętło oraz wkład, które przyczepiają się do bazy dzięki magnesom.
 6. Pora na pierwsze cięcie. Po nim należy zdjąć wkład i delikatnie obrócić pokrętło, tak by usłyszeć charakterystyczny klik.
 7. Po przesunięciu papieru ponownie należy nałożyć wkład na magnesy i nacisnąć.
 8. I tak dookoła całej kartki.

W tych kilku prostych krokach można wykonać efektowne dekoracje lub elementy do dalszego zdobienia. Jedno jest pewne – taki efekt trudno uzyskać w jakikolwiek inny sposób. A jak Wam się podoba okrągły dziurkacz?

Opinii: 3 dla “Jak działa okrągły dziurkacz Marthy Stewart

 1. Witam.
  Niedawno stałam się szczęśliwą posiadaczką tego dziurkacza, jednak moje szczęście skończyło się po wycięciu za jego pomocą około 5 serwetek najmniejszej średnicy. Dziurkacz bez względu na grubość papieru (przeznaczonego do scrapbookingu) szarpie go i pozostawia nieestetyczne/niedocięte elementy szczególnie od spodniej strony a na dodatek zakleszcza się. Ostrzenie za pomocą folii aluminiowej niestety nic nie pomogło. Może trafił mi się pechowy egzemplarz. Bardzo żałuję tego zakupu tym bardziej, że zestaw startowy nie należy do najtańszych.
  Pozdrawiam.
  Barbara

 2. Dzień dobry,

  to bardzo przykra sprawa, tym bardziej, że produkty Marthy Stewart są naprawdę dobrej jakość. Póki co w tej sytuacji polecam reklamować ten dziurkacz w sklepie, w którym go Pani kupiła. A ja postaram się dowiedzieć u Marthy Stewart, co mogło to spowodować. Jak tylko się czegoś dowiem, to od razu napiszę. Również pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *