florystyka

EMBOSSING – Słowniczek pojęć

Dziś przybliżę Wam kolejną technikę rękodzielniczą. Tym raze padło na embossing. Jeśli jeszcze nie znacie tej techniki, to koniecznie zerknijcie na podstawowe pojęcia z nią związane 🙂

EMBOSSING

Embossing to inaczej wytłaczanie. Wzory można wytłaczać na papierze i folii na wiele różnych sposobów. Dzięki temu zdobiona powierzchnia zyskuje ciekawą fakturę. Technika ta szczególnie często jest stosowana w cardmakingu i scrapbookingu.

  • DŁUTKO

Zakończone najczęściej kulką, służy do ręcznego wytłaczania wzorów na papierze lub folii. Często jest dwustronne, dzięki czemu w jednym narzędziu zyskuje się 2 rozmiary końcówek.

  • FOLDER

Foldery do embossingu służą do wytłaczania wzorów za pomocą maszynki. Można z nich również korzystać ręcznie wytłaczając wzory za pomocą dłutka.

  • KARBOWNICA

Narzędzie do wytłaczania wzorów na papierze lub folii. Jedyne co, to należy wybrać odpowiedni wzór oraz rozmiar karbownicy i już można przepuścić przez nią papier.

  • MASZYNKA

Maszynka to rewelacyjne urządzenie do wytłaczania wzorów na papierze przy użyciu folderów. Dostępne są maszynki tylko wytłaczające oraz tnąco-wytłaczające. Dzięki nim można szybko wytłoczyć wzór na arkuszu.

  • PODKŁADKA

Miękka, elastyczna mata na której można wytłaczać wzór na papierze lub folii za pomocą dłutka. Stanowi praktyczny podkład podczas tworzenia tłoczeń.

Wszystkie materiały i akcesoria do embossingu znajdziecie TUTAJ.

Mam nadzieję, że ta technika na tyle Was zainteresowła, że spróbujecie jej w swoich pracowniach 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *