Papiery kreatywne – SŁOWNICZEK RĘKODZIEŁA

Ostatnio pisałam o papierach do decoupage, dlatego tym razem przedstawię PAPIERY KREATYWNE, które można stosować nie tylko do cardmakingu i scrapbookingu, ale również do szeroko pojętego papercraft. Wybór jest naprawdę ogromny, zobaczcie więc od czego zacząć 🙂

PAPIERY KREATYWNE

Bazą projektów papercraft są przeróżne papiery. Żeby ułatwić odnalezienie się w ich gąszczu warto poznać główne podziały, które wskazują różnice.

Papiery najprościej podzielić ze względu na:

  • ROZMIAR

Papiery dzielą się ze względu na rozmiar. Od zupełnie małych, przez A5, A4 aż do 30,5×30,5 cm. Między nimi pojawiają się nietypowe rozmiary. Wybór papieru zależy od rozmiaru bazy, jaką chcesz zdobić oraz od potrzeb konkretnego projektu.

  • GRAMATURĘ

Od gramatury zależy grubość oraz sztywność papieru. Jeśli chcesz wykorzystać go jako bazę np. albumu, wybierz ten grubszy. Do zdobienia gotowej bazy możesz wybrać cieńsze papiery.

  • WZORY

Papiery mogą być wzorzyste, lub gładkie – wtedy są w jednym kolorze. Ładnie wyglądają połączenia jednych z drugimi.

  • PAKOWANIE

Papiery są sprzedawane w różnych formach. W zestawach, na sztuki lub w tym samym wzorze, ale w większej ilości. Ich wybór zależy od potrzeb danego projektu.

  • EFEKTY

Jeśli zwykły, matowy papier to za mało, to można wybrać coś z efektami specjalnymi. Do wyboru są papiery brokatowe, holograficzne, samoprzylepne, a nawet papiery z fakturą np. lnu czy skóry.

Wszystkie te papiery kreatywne znajdziecie w naszym sklepie: TUTAJ.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *