Notes dla każdego, nie tylko do bullet journal

Szukasz notesu, który będzie doskonały do bullet journal? A może potrzebujesz notatnika, który idealnie zmieści się do torebki i będzie w sam raz na służbowe spotkania? Zobacz więc różne notesy i wybierz ten, który wpasuje się w Twoje potrzeby. A jest w czym wybierać 🙂

Wydaje się, że notes to po prostu notes. Jednak jeśli przyjrzeć im się z bliska to jeden drugiemu nierówny. Sporo tego. Ale po kolei!

To co je odróżnia to:

  • Format – zwróć uwagę, by zmieścił się do torebki, plecaka. Jeśli ma być do użytku domowego, śmiało można wybrać większy rozmiar.
  • Rodzaj okładki – sztywna i twarda jest odporniejsza dzięki temu notes możesz zabierać ze sobą wszędzie, a do tworzenia notatek nie potrzeba stolika, wystarczy kolano. Z kolei ten z cieńszą okładką jest lżejszy.
  • Wzór okładki – możesz wybrać okładkę jednokolorową lub wzorzystą. Jeśli masz ochotę możesz wybrać taki notes, któremu samodzielnie możesz udekorować okładkę papierami do cardmakingu, stemplami lub decoupagem.
  • Sposób łączenia kartek – kartki mogą zszyte, sklejone, albo połączone na spirali. Wszystko zależy od tego jak wygodniej Ci się pisze i co mniej przeszkadza, gdy piszesz na kartce po lewej stronie.
  • Wzór na kartkach – kartki mogą być gładkie, w kratkę, w linię, a nawet w kropki (ten motyw jest najpopularniejszy do bullet journal). Wszystko zależy od tego, czy chcesz w nim tylko pisać, czy pisać i rysować.
  • Rodzaj papieru – gramatura jest ważna, szczególnie gdy chcesz pisać po obu stronach kartki. Od tego zależy, czy kartki będą prześwitywać i tekst przebijać na drugą stronę. Nie bez znaczenia jest też to, czym piszesz.

Tyle teorii! Zobaczcie jak wygląda to w praktyce. Żeby jak najlepiej to przedstawić, przygotowałam dla Was wybrane notesy wraz z ich zaletami i wyróżnikami 🙂

  1. Notesy w kropki. Idealne do bullet journal. We wzorzystej oprawie polecam MemoBooka, a w czarnej notes Rhodia.

 

2. Notesy gładkie. W sam raz, gdy dużo rysujesz i nie potrzebujesz linii do pisania. Ciekawą opcją jest ZAPbook oraz ponownie czarna, elegancka Rhodia.

 

 

3. Notesy na spirali – wygodne do obracania kartek, po otwarciu i złożeniu zajmują tyle samo miejsca co przed otwarciem. Na uwagę zasługuje ZAPbook oraz notatnik z przekładkami i kieszonkami dla lepszej organizacji.

4. Notesy do zdobienia – stwórz okładkę według własnego projektu. Możesz ją udekorować markerami, stemplami, papierami do cardmakingu, a nawet decoupage. Najlepiej do tego nadaje się notatnik z twardą okładką w kolorze craft.

 

 

Więcej notesów znajdziesz TUTAJ. Mam nadzieję, że wśród nich znajduje się taki, który spełni wszystkie Twoje wymagania 🙂

Opinii: 2 dla “Notes dla każdego, nie tylko do bullet journal

  1. Dziękuję za ten wpis. Dotychczas dostawałem co roku darmowy kalendarz i w nim zapisywałem. Ale teraz wybiorę coś lepszego. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *